s
» سلامت آنلاین
برپایی پایگاه های سنجش سلامت قلب توسط مرکز بهداشت صنعتی
همزمان با روز جهانی قلب ( مصادف با هفتم مهر 1394) پزشکان و کارکنان مرکز بهداشت صنعتی طی برنامه سه روزه به برپایی پایگاه های سنجش سلامت قلب و پایش سلامت قلب کارکنان در ساختمان مرکزی ، مرکز انقلاب اسلامی (LCT) و ساختمان میدان امام خمینی (ره) پرداختند.
آشنایی با بیماری ابولا (Ebola)
بیماری ابولا (Ebola) یک بیماری ویروسی است که از سوی ویروس ابولا ایجاد می‏شود. این ویروس پس از واردشدن به بدن ، نوعی بیماری تب دار و خونریزی دهنده ایجاد می‏کند که در ۵۰ تا ۹۰ درصد بیماران علامت دار به مرگ منجر خواهد شد. البته از ۴ گونه ویروسی ابولا یک گونه تنها به یک ابتلای بدون علامت منجر می‏شود و به مرگ نیز منتهی نخواهد شد.
ویروس کرونا چیست
ویروس کرونا از خانواده بزرگی از ویروسهای سرماخوردگی معمولیتا عامل بیماری سارس را شامل می شود
چگونه فناوری اطلاعات به کمک پزشکی می‏ آید؟
پیدایش اینترنت و گسترش آن نه تنها تغییرات زیادی را در زمینه های گوناگون علم و صنعت ایجاد کرده است، بلکه به نحوی گسترده راهکارهای عملی خود را در زمینه های زندگی اجتماعی مثل پست الکترونیکی، بانکداری الکترونیکی و همچنین سلامت و بهداشت الکترونیکی یافته است. تحولی که می تواند به عنوان وسیله ای کارآمد در ارایه مراقبت های بهداشتی با کیفیت به افراد به خصوص در مواقع بحرانی که مدیریت زمان حرف اول را می زند، به کار رود.
تشخیص اختلالات عصبی - رشد و نموی در نوزادان با صدای گریه آنان.
آنالیز صدای گریه نوزادان یک موضوع مورد بحث و بررسی بین محققان برای چندین دهه بود. تا اینکه اخیرا جمعی از محققین در یک کار گروهی با اعضای بیمارستان زنان و نوزادان در زمینه ابداع یک نرم افزار جهت آنالیز صدای گریه نوزادان فعالیت کرده اند. این نرم افزار قرار است با بررسی صدای گریه به اختلالات عصبی و یا رشد و نموی در نوزادان بپردازد.
رسیدن به وزن دلخواه با حذف وعده های غذایی!!!!!!
به طور کل در علم تغذیه در مورد یک وعده غذایی صحیح صحبت نمی‌شود و در مورد الگوی خوراکی صحیح صحبت می‌شود.لاغری و تناسب اندام چیزی نیست که بتوان با حذف یکی از وعده‌های اصلی غذا دست‌یافتنی شود؛ متخصصان علم تغذیه همین عقیده را دارند و می‌گویند هر کدام از وعده‌های غذایی نقش پررنگی در تنظیم متابولیسم بدن دارد.
آیا تبلت ها می توانند روی باطری های قلب تاثیر بگذارند؟
نتایج تحقیقات پیرامون اثرات احتمالی تبلت ها بر روی الکتروشوک های قلبی که در بدن بیماران کار گذاشته شده، باعث راه افتادن موجی در جامعه پزشکی شده زیرا به نظر می رسد در تعداد قابل توجهی از پرونده ها، نزدیکی نسبی به تبلت می تواند باعث از کار افتادن الکتروشوک های کار گذاشته شده در بدن بیمار و احتمالا مرگ او شود.
مضرات قلیان انکار ناپذیر است.
متاسفانه طی سال‌های گذشته، مصرف قلیان بطور قابل توجهی در کشورمان افزایش یافته است. سازمان بهداشت جهانی بعد از اعلام همه‌گیری در حال رشد مصرف سیگار که در دهه گذشته بارها و بارها تکرار کرده بود، در چند سال گذشته اذعان کرده است که با همه‌گیری دیگری از دخانیات به نام «قلیان» روبه‌رو هستیم.
فشارخون را جدی بگیریم
فشارخون بالا به عنوان فشارخون افزایش یافته یا پرفشاری خون نیز شناخته می شود که خطر حمله های قلبی، سکته های مغزی و نارسایی کلیه را افزایش می دهد.اگر فشارخون بالا کنترل نشود، می تواند سبب نابینایی ،ضربان نامنظم قلب و نارسایی قلب نیز شود.
خداحافظی با واکسنهای قدیمی
واکسنها میکرب های ضعیف یا کشته شده ای هستند که برای تمرین و آشنایی به سیستم ایمنی بدن معرفی میشوند تا در صورت حمله واقعی میکربها، بدن بتواند به سرعت اوضاع را کنترل کند.
صفحه ۱ از ۶ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶