چهارمین همایش مرکز بهداشت صنعتی و سلامت کارکنان در سال 1392 با عنوان رمضان و تغذیه برگزار گردید .

چهارمین همایش مرکز بهداشت صنعتی و سلامت کارکنان در سال 1392 با عنوان رمضان و تغذیه برگزار گردید .
در مورخه 92/4/29 همزمان با ماه ضیافت الهی همایش تغذیه و رمضان در سالن شهید نصرالهی شرکت ارتباطات زیرساخت برگزار گردید .

در این همایش رئیس مرکز بهداشت صنعتی و سلامت کارکنان به بحث و بررسی در مورد اثار معنوی رمضان از دیدگاه روانشناختی پرداخته و گفت:" رمضان علاوه بر اثار جسمی مفید برای روزه داران از نظر روانشناختی نیز آثار بسزایی دارد که از آن جمله میتوان به سکوت و تفکر و ایجادخلوت ذهنی و تاثیر آن در بهبود تصمیم گیری ها و ارتقاء کیفیت زندگی اشاره کرد ."

در ادامه آقای دکتر براتی از متخصص پزشکی ورزشی مرکز بهداشت صنعتی ، در ارتباط با تغذیه در ماه رمضان و نکات ضروری که روزه داران عزیز جهت حفظ سلامتی خویش ملزم به رعایت آن هستند گفت : درماه مبارک رمضان نظیر سایر ایام سال پیروی از یک برنامه غذایی متنوع و متعادل که ۵ گروه اصلی غذایی (نان و غلات ،میوه‏ها، سبزیجات ، گوشت و حبوبات ، شیر و لبنیات ) را در داشته باشند، توصیه می گردد. روزه دار نیازمند سه وعده غذایی ( سحری، افطار، و شام) می باشد، به طوری که نباید حجم زیادی از غذا در وعده های افطار و سحری مصرف گردد.

وی در ادامه اشاره اجمالی و مفیدی به بیماریهای گوناگون مانند دیابت و بیماریهای کلیه ، قلب و...  و ارتباط آنها با روزه داری و همچنین بایدها و نبایدهای بیماران مبتلا به این بیماریها نموده و درباب طب سنتی و آثار مثبت آن به بحث و گفتگو پرداختند که مورد استقبال همکاران قرار گرفت .

دکتر براتی تصریح کرد: توصیه می‌شود هنگام افطار از قندهای طبیعی مانند خرما، کشمش و یا عسل استفاده شود، به این ترتیب اشتها کنترل میشود. نوشیدن چای کم‌رنگ، شیر گرم، فرنی، در وعده افطار توصیه می‌شود. نان، پنیر و سبزی و یا همراه با مغز گردو برای افطار غذای مناسبی است. مصرف سوپهای ساده هم برای وعده افطار توصیه می‌شود.

وی با تاکید بر رعایت بهداشت دهان و دندان در ماه رمضان، و کاهش بوی بد دهان افزود: پس از وعده افطار و سحر باید حتما دندانها را به دقت و با مسواک شست‌وشو داد .

برای استفاده از ادامه مطالب مرتبط با تغذیه در رمضان میتوانید اینجا کلیک نمائید.

۳۰ تیر ۱۳۹۲ ۱۳:۰۱