تغذیه در ماه رمضان

تغذیه در ماه رمضان
ماه مبارک رمضان، ماه نیایش با خداست، بهتر است با استفاده از اصول تغذیه‌ای مناسب احساس ضعف ناشی از نخوردن غذا را در خود از بین ببریم تا بتوانیم به خوبی عبادت کنیم، عادت تغذیه‌ای درست آن نیست که خود را از غذا خوردن محروم کنیم و یا یک نوع غذای خاص را بخوریم و غذاهایی را که دوست نداریم، مصرف نکنیم.

نخستین و مهم‌ترین مورد در رژیم غذایی صحیح آن است که غذاهای متنوعی بخوریم ، این امر بسیار مهم است، چون غذاهای گوناگون، مواد مغذی مختلفی دارند که هر کدام از آنها برای سلامتی بدن لازم هستند.

 

در ذیل به نکاتی چند در این رابطه می پردازیم:

 

-          رژیم غذایی باید به‌گونه‌ای باشد که وزن طی ماه مبارک رمضان ثابت بماند.

 در ماه مبارک رمضان باید بیشتر از غذاهای به اصطلاح آهسته هضم و سرشار از فیبر استفاده کرد (خصوصاً درهنگام سحر).

 وعده سحری باید با آرامش مصرف شود به همین دلیل به روزه‌داران توصیه می‌شود با فاصله زمانی مناسب از خواب بیدار شوند تا وعده سحری را با آرامش مصرف کنند.

-          با توجه به ساعات طولانی گرسنگی در ماه مبارک رمضان امسال، غذاهایی مصرف کنند که به کندی هضم می شوند.

        غذاهای حاوی فیبر زیاد که معمولا هشت ساعت در دستگاه گوارش می مانند از جمله غذاهای دیرهضم به شمار می روند در حالیکه غذاهای زود هضم سه تا چهار ساعت در معده می مانند و فرد خیلی زود احساس گرسنگی خواهد کرد.

-         هنگام سحر از خوردن غذاهای خشک نظیر کوکو سبزی، کوکو سیب‌زمینی، کتلت و گوشت‌های سرخ شده مثل کباب، جوجه‌کباب و ماهی خودداری کنید. این غذاها به همراه غذاهایی که ادویه زیادی دارند، باعث عطش زیاد و ترش کردن معده می‌شوند.

تمام روزه داران، خصوصاً آنهایی که دچار بیماری‌های گوارشی و معده هستند، سعی کنند از خوردن این غذاها بپرهیزند و یا از لیمو ترش، ماست و سبزی خوردن در کنار این غذاها استفاده کنند.

        روزه‌داران برای پیشگیری از بروز ناراحتی‌های گوارشی و ترش کردن و سوزش سر معده، باید از مصرف زیاد غذاهای شیرین و چرب مانند زولبیا و بامیه در سحر یا افطار پرهیز کنند.

         مصرف سس مایونز، خامه،سوسیس و کالباس نیز در سحری یا افطاری مناسب نیست، زیرا این غذاها زمینه بروز ناراحتی‌های گوارشی نظیر ترش کردن معده را فراهم می‌کنند.

         ضمنا خوب است شش تا هشت لیوان آب در فاصله ی افطار تا سحر نوشیده شود و برای پیشگیری از احساس تشنگی در طول ساعات روز، لیمو ترش تازه در پایان سحری مصرف شود.

۲۲ تیر ۱۳۹۲ ۱۲:۲۷