افتتاح بخش رادیولوژی دیجیتال در مرکز بهداشت صنعتی و سلامت کارکنان

افتتاح بخش رادیولوژی دیجیتال در مرکز بهداشت صنعتی و سلامت کارکنان
همزمان با فرارسیدن سوم شعبان و میلاد امام حسین (ع) بخش های مختلف رادیولوژی دیجیتال و سیستم ارتباط و بایگانی پزشکی (PACS)، مرکز بهداشت صنعتی با حضور مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره و جمعی از مسئولین افتتاح شد.

دکتر فرنقی زاد ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و مساعدت هیئت مدیره محترم شرکت ارتباطات زیرساخت، تلاش در راستای هر چه بهترشدن خدمات درمانی به کارکنان شرکت را از اهداف ایشان توصیف کرده و به میزان اعتبار تخصیص داده شده به دستگاه رادیولوژی اشاره و اظهار کرد: تجهیز دستگاههای مورد استفاده این مرکزبا اعتباری بالغ بر 15 میلیارد ریال انجام شده است که در حال حاضر از معدود دستگاه‏هایی در سطح کشور است که  مجهز به سیستم فلوروسکوپی دیجیتال بوده و با دارا بودن تکنولوژی  DDR، موجب افزایش سرعت عمل در انجام عکسبرداری، عدم نیاز به تهیه فیلم رادیولوژی و کاهش هزینه های ظهور و ثبوت خواهد شد.

وی با اشاره به کاربرد آخرین دستاوردهای تکنولوژی روز در ساخت این دستگاه تصریح کرد: از مهم‌ترین مزایای این دستگاه خدمت‌رسانی بهتر، جلوگیری از اتلاف ‌وقت، سرعت بخشیدن به روش های تشخیصی در عملیات درمان ، وضوح بالای تصاویر، قابلیت نگهداری دراز مدت عکس های بیماران ، امکان ذخیره بر روی لوح فشرده و دسترسی سریع پزشکان به این تصاویر را از مهم ترین مزایای استفاده از تکنولوژی دیجیتال در بخش های رادیولوژی دانست.

رئیس مرکز بهداشت صنعتی در ادامه افزود: دستگاه‌های رادیولوژی دیجیتال از ضروریات مهم در مراکز پزشکی و درمانی است زیرا امکان اتصال به فضای مجازی، دسترسی به آرا و نظرات پزشکان را در هر نقطه از دنیا فراهم می نماید. با این دستگاه‌ها میتوان تصاویر را از دستگاه‌های تصویربرداری با خروجی دیجیتال دریافت کرده و پس از آرشیو و بایگانی تصاویر و اطلاعات، آنها را در اختیار سایر بخش‌ها قرار داد به طوری که در آینده نزدیک بتوان کلیه اطلاعات پزشکی خود را به صورت آنلاین در پرونده الکترونیک سلامت یافته و به سوی پزشکی الکترونیکی سوق یافت.

در این مراسم مهندس« محمود خسروی» مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت با تقدیر از تحولات جدیدی که در مرکز بهداشت صنعتی وسلامت کارکنان برای ارایه خدمات بهداشتی و درمانی به همکاران شده است گفت:ما هم اکنون شاهد بهره برداری از فناوری های پیشرفته  پزشکی در این مرکز هستیم که درتامین رفاه و افزایش روحیه و بهره وری همکاران تاثیری مستقیم دارد.

وی با اشاره  به  این که این اقدام  گامی درجهت  ارتقای  سلامت و رفاه کارکنان است افزود:ارایه این امکانات برای کارکنان ، بر  افزایش سلامت روح و جسم آنان موثر خواهد بود و تلاش ما این است که رفاه اجتماعی و تامین نیاز های مادی  کارکنان را  به نحوی فراهم کنیم  که آنان از کار در این مجموعه دولتی رضایت کامل داشته باشد . 

شایان ذکر است در این مراسم به مناسبت ولادت مبارک حضرت ابو الفضل العباس (ع) و روز جانباز  از 8 نفر همکاران جانباز با اهدا دسته گل و لوح تجلیل بعمل آمد.

 

 

7587                                                                                                                            7634                                                                            

7600   

     7688                                                                          7680  

۲۳ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۹