ورزش کنید تا پوست سالم داشته باشید

ورزش کنید تا پوست سالم داشته باشید
در هر سنی و سالی که باشید حتما مایلید پوستی نرم و جوان داشت باشید. باید توجه داشت که بدون یاری جستن از ورزش و داشتن تنی سالم نمی توان پوستی سالم، زیبا و شاداب داشت.

متاسفانه بسیاری از ما در وقت آزادمان خانه نشین و بی حرکت هستیم که این مساله، سلامت ما را در معرض خطر قرار می دهد و طول عمر را کوتاه می کند.

فعالیت مداوم و منظم ورزشی از قبیل قدم زدن، بالا رفتن از پله ها یا ورزش به طور قابل ملاحظه احتمال مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی، عروقی و تنفسی را کاهش می دهد.

فعالیت متوسط بدنی باعث تقویت قلب، کاهش وزن، کاهش کلسترول خون، کاهش فشار خون، جلوگیری از پیدایش بیماری قند، مانع پوکی استخوان و باعث بهبود وضعیت خلقی و روحی افراد می شود که مجموعه این عوامل تاثیر زیادی در افزایش طول عمر دارند.

از طرف دیگر، فعالیت بدنی باعث ایجاد افزایش مقاومت بدن مقابل سرطان می شود. در افرادی که در طول هفته بیش از ۲۵۰۰ کالری از انرژی دریافتی خود را با فعالیت بدنی مصرف می کنند، احتمال سرطان کولون به نصف می رسد.

استفاده از یک محرک پوستی در ورزش ها سبب تجدید فعالیت در پوست شده و جریان خون پوست را بهبود می بخشد. ورزش تنها منبع ارزنده ی سلامت جسمانی و حرکات عضلانی و شادابی روح نیست بلکه عاملی برای سلامت و زیبایی شماست.

ورزش از شل شدن و چروک شدن پوست جلوگیری می کند و یا حداقل باعث می شود پوست دیرتر پیر شود و سبب استوار شدن یافت های بدن می شود. ورزش پوست را شفاف می کند، منافذ پوست را باز کرده و سبب می شود که مواد سمی پوست از این منافذ خارچ شود.

 

۱۰ فروردین ۱۳۹۲ ۲۱:۴۶