در طول سفر ماست فراوان بخورید

در طول سفر ماست فراوان بخورید
با رعایت اصول تغذیه ای،‌بهداشتی و ایمنی در طول سفر ، احتمال ابتلا به نارسایی ها،‌بیماریها و عوارض ناخواسته کاهش می یابد و در مقابل لذت سفر و امکان استفاده از ایام تعطیلی بیشتر می شود.

افرادی که از خوردن ماست لذت می‌برند و بیشتر از این فرآورده لبنی در رژیم غذایی روزانه خود استفاده می‌کنند، در عین حال رژیم غذایی متعادل‌تری دارند و بیش از افرادی که اصلا ماست نمی‌خورند، ریزمغذی‌های اصلی را دریافت می‌کنند.

در طول سفر همراه غذا ماست بخورید زیرا ماست روده را در برابر میکروب ای عامل اسهال و مسمومیت محافظت می کند.

 مقدار مصرف سایر مواد غذایی سالم و مفید مانند میوه‌ها، سبزی‌ها، ماهی‌ها، مغز، خشکبار و غلات سبوس‌دار در افرادی که بیشتر ماست می‌خورند، زیادتر است.

نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد افرادی که علاقه بیشتری به خوردن این فرآورده لبنی دارند، تمایل کمتری به خوردن مواد پرکالری مثل گوشت‌های فرآوری‌ شده و غلات سفید نشان می‌دهند.

ماست یک منبع غذایی فوق‌العاده مفید است که حاوی بسیاری از ریزمغذی‌های ضروری مانند کلسیم، پتاسیم و منیزیم است و یکی از منابع خوراکی مطلوب و پرخاصیت برای دریافت املاح ضروری است که ممکن است در رژیم غذایی روزانه موجود نباشد.

افراد باید در طول سفر از آب های معدنی و بسته بندی شده استفاده کنند، مواد غذایی پخته شده را در ظروف درب دارد گذاشته و در مکانی قرار دهید که گرمای آفتاب باعث فاسد شدن آن نشود.

خوردن آجیل در طول سفر تشنگی مستمر به همراه دارد لذا از آجیل خام یا مغزهای کم نمک تر استفاده کنید و در طول سفر ماست همراه غذا بخورید زیرا ماست باعث تقویت باکتری های مفید روده می شود و آن را در برابر پاره ای از میکروب های عامل اسهال و مسمومیت مقاوم می سازد.
از مصرف سالاد ، سبزیجات ،غذاهای چرب و پر ادویه در رستوران ها پرهیز کنید زیرا غذاهای پر از سس و ادویه می تواند طعم و عطر غذای فاسد شده را از بین ببرد در رستوران ا از غذایی استفاده کنید که با حرارت کامل پخته می شوند.! 

۱۰ فروردین ۱۳۹۲ ۲۱:۱۹