کفش نوک تیز ؛عامل انحراف انگشتان

کفش نوک تیز ؛عامل انحراف انگشتان
استفاده از کفش‌های پاشنه بلند نوک باریک در درازمدت باعث انحراف انگشتان شست به طرف خارج شده و در نهایت موجب شکل‌گیری ناخن‌های گاز انبری می‌شود.
 

معمولا خانم‌ها از کفش‌های پاشنه بلند نوک باریک استفاده می‌کنند که بهره‌گیری از این نوع کفش‌ها در درازمدت باعث انحراف انگشتان شست به طرف خارج شده و این فشار‌ها روی ریشه و بستر ناخن وارد می‌شود.پاشنه کفش باید باریک و 2.5 تا 3 سانتی‌متر باشد، همچنین جلوی کفش باید پهن باشد به طوری که ناخن‌ها تحت فشار قرار نگیرد.

البته چون بستر ناخن بافت نرمی‌ دارد این فشارها به سطح پشتی آخرین استخوان که سطح سفتی است، منتقل شده و بافت نرم بین ۲ فشار قرار می‌گیرد و باعث کوچک شدن صفحه ناخن می‌شود.

 در میان انگشتان پا، شست پا، استعداد تغییر شکل را دارد ، پوشیدن کفش‌های نوک تیز این تغییر شکل را به دنبال دارد.
 
استفاده از کفش‌های نوک تیز و به دنبال آن تغییر شکل انگشتان، در سمت داخل پا برجستگی‌هایی را ایجاد کرده که موجب انحراف پا به سمت خارج شده و بسیار دردناک است.

 
کفش باید محکم، با رویه چرمی و دارای روبند باشد؛ چرا که کفش بدون روبند بعد از مدتی پهن و گشاد شده و در انحراف انگشتان پا مؤثر است.
 
تمامی افراد بویژه زنان در انتخاب کفش علاوه بر جنبه زیبایی، راحتی، وجود فضای کافی برای جلوی پنجه پا و عدم فشار بر انگشتان را مدنظر قرار دهند.

۲۴ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۲۷