آغاز مرحله اجرایی بسیج ملی کنترل فشار خون در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

آغاز مرحله اجرایی بسیج ملی کنترل فشار خون در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
امسال وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مناسبت 27 اردیبهشت روز جهانی فشارخون بالا تصمیم گرفت تا با یک بسیج ملی، فشارخون افراد بالای 30 سال، زنان باردار و بیماران کلیوی را اندازه گیری کند.
این پویش به منظور حساس کردن جامعه به فشارخون بالا و عوارض ناشی از آن، افزایش سطح سواد سلامت جامعه و کنترل فشارخون
حداقل 20 میلیون نفر افراد بالای 30 سال در کلیه شهر­ها و روستا­ها هدف­گذاری شده است.
آقای دکتر حاجی عابدینی معاون بهداشت صنعتی و سلامت کارکنان شرکت ارتباطات زیر ساخت افزود : وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز همگام با این بسیج ملی و با کمک پرسنل درمانگاه دکتر حمیدیه اعم از پزشک، پرستار و نیروهای اداری با بسیج کلیه امکانات ،کنترل فشارخون پرسنل محترم وزارت ارتباطات و سازمان های تابعه را به حول و قوه الهی با برنامه ریزی و زمان بندی تا 15 تیر ماه انجام خواهند داد. ایشان افزودند جلسات هماهنگی با وزارت بهداشت و مرکز بهداشت شمال غرب تهران وابسته به دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شده و اطلاعات مربوط به فشارخون همکاران در سامانه تعیین شده بارگذاری می شود.
ایشان افزودند با توجه به اینکه حدود 60% افراد مبتلا به فشارخون بالا از بیماری خود اطلاع ندارند از کلیه همکاران درخواست می­کنیم در تاریخ­هایی که اعلام می شود جهت کنترل فشارخون مراجعه نمایند. بدیهی است کسانی که فشارخون مرزی و بالا دارند به پزشک متخصص ارجاع داده می شوند و در صورت نیاز ، اقدامات درمانی جهت آنان انجام خواهد شد. همچنین کسانی که به هر دلیل موفق به مراجعه حضوری جهت کنترل فشارخون نشوند می توانند از طریق وب سایت  www.salamat.gov.ir و به صورت خوداظهاری میزان فشارخون خود را ثبت و ارسال نمایند.


 
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۰۸