همایش و مراسم روز جهانی فشار خون برگزار شد

همایش و مراسم روز جهانی فشار خون برگزار شد
مرکز بهداشت صنعتی به مناسبت روز جهانی فشارخون با شعار " از فشار خون خود مطلع باشیم"، در یک اقدام نمادین در روز های سه شنبه و چهارشنبه 26 و 27 اردیبهشت 96 مبادرت به برگزاری همایش و اندازه گیری فشار خون کارکنان شرکت ارتباطات زیرساخت نمود.

به منظور آشنائی بیشتر کارکنان با اهمیت اندازه گیری فشار خون، مرکز بهداشت صنعتی و سلامت کارکنان با برپائی غرفه هایی در ساختمان مرکزی و میدان امام(ره) و مجتمع انقلاب اسلامی (LCT) و درمانگاه دکتر حمیدیه ،  فشار خون تمامی مراجعین را اندازه گیری نمود. این اقدام همراستا با حرکت جهانی به مناسبت هفته فشار خون انجام شد و علاوه بر آن برنامه های دیگری همچون اقدامات آموزشی و تبلیغاتی در زمینه اهمیت پرفشاری خون توسط این مرکزانجام گردیده است.

در این همایش آقای دکتر محسن کفاشی متخصص قلب و عروق، پیرامون اهمیت،کنترل و پیشگیری فشار خون بالا سخنان مبسوطی ایراد نموده و تاکید کردند که:"طبق مطالعه اخیر بیماری فشارخون بالا عامل خطر مهمی برای مرگ و ناتوانی در دنیا محسوب می شود و یکی از موانع مهم در کنترل مؤثر فشارخون بالا عدم اطلاع افراد از بالا بودن میزان فشارخون خودشان می باشد".

  

  

 
 

  

۱ خرداد ۱۳۹۶ ۲۱:۰۴