این بیماری می تواند شما را درگیر نکند اگر ... «H۱N۱» را بهتر بشناسید

این بیماری می تواند شما را درگیر نکند اگر ... «H۱N۱» را بهتر بشناسید
آنفلوانزا یک بیماری حاد تنفسی است که در نتیجه عفونت با ویروس‌های آنفلوانزا ایجاد می‌شود. این بیماری، دستگاه تنفس فوقانی و یا تحتانی را درگیر می‌کند و اغلب با نشانه‌‌هایی مانند تب، سردرد، درد عضلانی و ضعف همراه است.

همه‌گیری‌هایی از این بیماری با وسعت و شدت‌های متفاوت تقریباً در بیشتر زمستان‌ها رخ می دهد، چنین همه‌گیری‌هایی سبب بیماریزایی قابل توجهی در جامعه و نیز افزایش میزان مرگ و میر در بیماران پرخطر بخصوص در نتیجه عوارض تنفسی می‌شود.
در میان ده‌ها نوع ویروس آنفلوانزا، برخی از آن‌ها در بعضی از دوره‌های زمانی همه‌گیرتر می شوند، مانند آنفلوانزا نوع A یا همان H1N1 که خیلی‌ها در کشور ما با نام آنفلوانزای خوکی از آن یاد می‌کنند و تاکنون جان ده‌ها تن از هموطنان ما را هم  گرفته است.

 بایدها و نبایدهای بهداشتی برای کنترل و پیشگیری از آنفلوانزا
- از آنجا که امکان آلوده شدن دست‌ها با ویروس آنفلوانزا بیشتر از سایر نقاط بدن است، از تماس دست‌های آلوده با مخاط چشم، دهان و بینی خودداری کنید. مخاط بدن می‌تواند بسرعت سبب انتقال ویروس شود.
- از دست دادن، روبوسی و در آغوش کشیدن یکدیگر خودداری کنید بخصوص اگر طرف مقابل نشانه‌ای از سرماخوردگی یا آنفلوانزا مانند تب، آبریزی بینی، بدن درد، ضعف، تهوع یا استفراغ دارد.
- در صورت ابتلا به بیماری، تا بهبود کامل از حضور در مکان‌های عمومی مانند مدرسه، محل کار، دانشگاه، مراکز خرید، سینما و رستوران‌ها خودداری کنید.
- در صورت ابتلا به بیماری یا مواجهه با فرد بیمار حداقل فاصله یک متری را بین خود و طرف مقابلتان رعایت کنید و از نزدیک شدن به یکدیگر اجتناب نمایید.
- هنگام عطسه و سرفه جلوی دهان و بینی خود را با دستمال یکبار مصرف بپوشانید که ذرات ریز ناشی از ترشح بزاق دهان یا بینی، منتشر نشوند.
- حتماً دستمال یکبار مصرف خود را پس از عطسه داخل سطل زباله بیندازید و از قرار دادن آن روی میزکار یا جیب خود خودداری کنید.
- حداقل روزی 5 تا 7 مرتبه دست‌هایتان را با آب و صابون بشویید. بعد از برگشتن به خانه یا به محض رسیدن به محل کار حتماً دست‌هایتان را با آب و صابون بشویید؛ زیرا امکان تماس دست‌ها با مکان‌های آلوده به ویروس موجود در وسایل حمل و نقل عمومی وجود دارد. یادتان باشد شستن دست‌ها، لای انگشتان و زیر ناخن‌ها باید حداقل 20 ثانیه طول بکشد.
- در صورت وجود فرد بیمار در خانه یا محل کار حتماً روزی چند بار مکان‌هایی را که استفاده مشترک با بیمار دارید، با مواد ضدعفونی‌کننده پاک کنید.
- در هنگام بروز آنفلوانزا بدن شما به کالری بیشتری نیاز دارد؛ چون هر چه درجه حرارت بدن بالاتر می رود، سوخت و ساز بدن نیز افزایش می‌یابد.
- داشتن برنامه غذایی نامناسب، طول دوره این بیماری و ابتلا به آن را تشدید می‌کند بهترین راه برای جلوگیری از این روند ترکیب تب رژیم غذایی مناسب و رعایت بهداشت فردی است.

 بایدها و نبایدهای تغذیه‌ای   در بیماری آنفلوانزا
- سوپ و مایعات گرم به مرطوب نگه داشتن مجاری تنفسی و جلوگیری از کم آبی بدن و التهاب گلو کمک می‌کند.
- چای داغ نیز درد گلو را تسکین می‌دهد و از گرفتگی بینی جلوگیری می‌کند.
- مرکبات موجب کوتاه شدن طول دوره بیماری و تقویت کننده سیستم ایمنی هستند.
- موز سرشار از پتاسیم است و از تعریق، تهوع، استفراغ و اسهال جلوگیری می‌کند.
- زنجبیل سبب دفع نشانه‌های گوارشی بیماری آنفلوانزا می‌شود.
- شیرینی‌ها و کربوهیدرات‌های تصفیه شده و آب‌میوه‌های صنعتی سبب التهاب و ضعیف شدن سیستم ایمنی در مبارزه با ویروس آنفلوانزا می‌شوند.
- غذاهای چرب و سرخ کردنی‌ها، سبب تشدید التهاب در مجاری تنفسی می‌شوند.

 

flu

۱۳ دی ۱۳۹۴ ۱۱:۳۵