همایش مبارزه با دخانیات در حوزه ارتباطات و فناوری ا طلاعات برگزار شد.

همایش مبارزه با دخانیات در حوزه ارتباطات و فناوری ا طلاعات برگزار شد.
همایش مبارزه با دخانیات در حوزه ارتباطات و فناوری ا طلاعات به همت اداره امور ایثارگران و مرکز بهداشت صنعتی با همیاری روابط عمومی و امور بین الملل در محل سالن شهید نصرالهی برگزار شد.

همزمان با هفته ملی مبارزه با دخانیات با شعار «زندگی بدون دخانیات حقی برای همه»  همایش مبارزه با دخانیات در حوزه ارتباطات و فناوری ا طلاعات برگزار شد.

در این همایش دکتر نریمان  استاد دانشگاه  و رییس دفتر فرهنگی ،پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری در سخنانی گزارشی از انواع مخدر مورد استفاده در کشور، هزینه مصرف کنندگان و شمار معتادان در کشور ارایه نموده و افزود : مشارکت موثر در زمینه برنامه های کنترل و مبارزه با دخانیات نمونه بارزی از تلاش ارزشمندی است که برای ارتقای سطح سلامت جامعه صورت می گیرد .

در ادامه  دکتر سیف عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و متخصص طب ورزشی در خصوص راههای پیشگیری از اعتیاد و گرایش  کودکان  و جوانان به ورزش سخنرانی کرده و اشاره کرد: آنچه واقعیت جامعه نشان می دهد این است که تاکنون عملکرد مناسبی در جهت پیشگیری از مواد دخانی نداشته ایم.

در حاشیه این همایش  نمایشگاهی از پوستر هایی  در خصوص علایم اعتیاد  به هر یک از انواع مواد مخدر و همچنین انواع مواد مخدری که در کشور استفاده می شود برگزار شد.

 
دکتر سیف

۲۶ خرداد ۱۳۹۴ ۱۴:۴۲