آئین بزرگداشت سالروز ورود آزادگان برگزار شد

آئین بزرگداشت سالروز ورود آزادگان برگزار شد
به مناسبت ۲۶ مردادماه سالروز بازگشت غرورآفرین مردان قبیله غیرت به میهن اسلامی، طی مراسمی از آزادگان سرافراز مرکز بهداشت صنعتی و سلامت کارکنان تجلیل شد.

روز 26 مرداد سال 1369، میهن اسلامى شاهد حضور آزادگان سرافرازى بود که پس از سال‏ها اسارت در زندان‏ها و اسارت‏گاههاى مخوف رژیم بعث عراق، قدم به خاک پاک میهن اسلامى خود گذاشتند. آزادگان، با ایمان راسخ خود در برابر همه فشارهاى جسمى و روحى دشمنان ایستادند و روابط اجتماعى جامعه کوچک اردوگاهى خود را بر پایه اخلاق حسنه بنا نهادند و از شکنجه‏ هاى مزدوران بعث هراسى به خود راه ندادند. آزادگان، صبورتر از سنگ صبور و راضی‏ ‏ترین کسان به قضاى الهى بودند. اینان سینه ‏هایى فراخ‏تر از اقیانوس داشتند که از همه‏ جا و همه‏ کس بریده و به خدا پیوسته بودند، آزاده نامیده شدند چون از قید نفس و نفسیات رهایى یافته بودند.

رئیس مرکز بهداشت صنعتی که خود نیز از آزادگان دوران دفاع مقدس است، همراه با معاون و مدیران مرکز ضمن حضور در محل کار این عزیزان، با اهداء گل و هدیه از ایشان تقدیر نمود.

حاجی عابدینی صبوری و مقاومت خانواده این عزیزان در دوران اسارت عزیزان آزاده را سبب افتخار و مباهات دانست و افزود: امنیت و آسایش کنونی کشور محصول ازجان گذشتگی شهدا و ایثارگری رزمندگان هشت دفاع مقدس و آزادگان سرافراز است. 

۲۸ اَمرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۲۱